5 pomysłów na kreatywne hobby

1. Makrama.

Jedyne czego potrzebujesz to sznurek i trochę samozaparcia. W internecie znajdziesz całe mnóstwo materiałów, artykułów i filmów o tym jakiego użyć sznurka, jak nauczyć się podstawowych splotów i co można w ten sposób wyczarować. Spora społeczność w sieci wymienia się poradami i osiągnięciami w tym temacie.

2. Szycie.

Możesz zacząć o szycia ręcznego ale do poważniejszych projektów przyda się maszyna. Naukę warto zacząć od opanowania sprzętu do szycia, poznania podstawowych ściegów i podstaw wykroju. Później już niech niesie Cię wyobraźnia, wspomagana materiałami z książek, czasopism i niezastąpionego Internetu. Tu również możesz liczyć na wsparcie wielu grup lokalnych czy społeczności internetowych, wystarczy poszukać.

3. Grafika cyfrowa.

Dla tych którzy posiadają artystyczne zacięcie i doświadczenie w rysowaniu/malowaniu ale również i dla tych całkiem zielonych. Tu również przyda się odpowiedni sprzęt, oprogramowanie i pewnie jakiś kurs internetowy. Przewagą grafiki cyfrowej nad sztuka uprawiana na papierze czy płótnie jest jej dostępność- raz inwestujesz np w tablet i możesz tworzyć w dowolnym miejscu i o dowolnej porze bez wcześniejszych przygotowań.

4. Renowacja mebli.

To hobby wymaga przede wszystkim sporych zasobów wolnej przestrzeni. Renowacja mebli jest hobby bardzo satysfakcjonującym, efekty naszej pracy maja czysto użytkowy charakter a do tego potrafią robić wrażenie. Tu również dostęp do materiałów szkoleniowych jest szeroko dostępny w postaci stacjonarnych kursów, filmów instruktażowych czy poradników książkowych.

5. Fotografia.

Hobby o chyba najmniejszym progu wejścia, bo na początek wystarczy nam nawet smartfon. Dziś każdy może łatwo pracować nad umiejętnościami w tym temacie, ogromna wiedza dostępna jest na wyciągnięcie ręki a efektami pracy łatwo się pochwalić, jednocześnie wystawiając na, bardziej lub mniej konstruktywna, krytykę.

Fotografia coraz mniej elitarna?